Edirne'deki engelli sporcular, "Sporda Engelsiziz" etkinliği kapsamında sporcularla sahaya çıktı.
SPORDA ENGELSİZİZ FARKINDALIĞI
Yayın Organı : Yenigün Gazetesi
Şehir : Edirne
Yayın Tarihi : 13.09.2017
Görsel Kaynak : AA / Cihan Demirci

Ses-Sizsiniz Spor Kulübü sporcuları Şükrüpaşa Atletizm Sahasına aileleri ve antrenörleriyle geldi.

Engelli sporcular farkındalık oluşturmak amacıyla başlattıkları etkinlik kapsamında buradaki sporcularla ısınma hareketi yaptı ve koştu. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Edirne Temsilcisi Hakan Çalışkan, yaptığı açıklamada, tüm sporcuların bir arada spor yapabilmesinin engelli sporculara her anlamda destek olduğunu söyledi.

Spor yapabilen engelli bireyleri aktif yaşama hazırladıklarını aktaran Çalışkan, "Kulüp olarak sporcularımızı en iyi şekilde hazırlıyoruz. Federasyonun düzenlediği yarışmalara katılıyorlar ve onların milli takıma girerek ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilmesi en büyük arzumuz. Sporcularımızın yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda en iyi sonuçları elde edebileceğini düşünüyoruz." dedi.

Özellikle atletizm ve yüzme branşlarında sporcu yetiştirdiklerini anlatan Çalışkan, sporcular ve antrenörlerin aile ortamı sıcaklığında çalışmalarını sevgiyle sürdürdüğünü kaydetti. Ses-Sizsiniz Spor Kulübü Başkanı İlknur Acar da özel sporcuları en iyi şekilde hayata hazırladıklarını, sporun engelleri ortadan kaldırdığını belirterek, desteklerinden dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezine teşekkür etti. Engelli sporcu Mehmet Kaynarca da spora başladıktan sonra hayatının değiştiğini söyledi. Engellilerin eve kapalı kalmaması gerektiğini belirten Kaynarca, en büyük hayalinin ise “Milli Takım”a katılarak Türk Bayrağını dalgalandırmak olduğunu kaydetti. (AA)

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.